• Hemen Ara
 • 0534 312 5696

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan Geze fotoselli kapıların üzerinde bulunan elektronik program şalteri ile kapının tüm çalışma parametreleri girilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse hız ayarı, tork ayarı, bekleme süresi, kışlık açılma mesafesi gibi tüm parametreler bu cihazdan girilmektedir. Kapı üzerinde bulunması zorunlu bir cihazdır. Kapıda oluşabilecek tüm hatalar bu program anahtarı üzerinden okunabilmekte ve mekaniksel olmayan problemler gene bu cihaz üzerinden giderilmektedir.

Geze hata kodlarının karşılığı aşağıda İngilizce olarak verilmiştir.

Program dili İngilizce olduğu için Türkçeye çevirmeye gerek duymadım.

GEZE Otomatik Kapı Arıza Kodları
01 24V voltage internal (no voltage)
02 12V voltage internal (no voltage)
03 230V voltage supply (no voltage)
10 No signal from the position indicator
12 Faulty motor
13 Safety sensor 1 (contact closed)
14 Flat battery 14V
15 Display program switch (no signal)
16 Lock not locking
17 Lock not un-locking
19 Safety sensor 2 (contact closed)
27 Safety sensor 1 (contact open)
29 Safety sensor 2 (contact open)
32 Sabotage switch is activated
33 Second control (sluice, draught lobby)
35 Chemist Setting
37 Internal Activation (contact closed)
39 External Activation (contact closed)
40 Key switch Contact (contact closed)
41 Safety sensor 1 (contact open)
42 Emergency locking (contact closed)
45 Drive control (hot)
46 Temperature sensor motor
47 Temperature sensor control
48 Drive overheated
8.8 No communication between control & DPS.

GEZE Otomatik Kapı Sistemleri hakkında bilgi edinmek için linke tıklayınız

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Alüminyum kapı arızalarında genellikle kapı kolu tamiratı, pencere kolu tamiratı, menteşe değişimi, kilit değişimi, doğrama değişimi gibi uygulamalar yapmaktayız. Dış etkenlere bağlı bu tür arızaların tamiratında titiz bir işçilikle sorunları gideriyoruz.

Alüminyum kompozit panel sistemlerinizde dış etkenlere bağlı veya yanlış uygulama neticesinde sorunlar oluşabilir. Oluşması muhtemel sorun ve arızaları otomatik kapı tamiri sektöründe 10 yıllık tecrübeye sahip ve alanlarında uzman profesyonel ekibimizle tamir ediyoruz.

Alüminyum kapı arızalarında daha detaylı bilgiyi iletişim kanallarını kullanarak alabilirsiniz. Firmamızın İstanbul için servis, fiyat ve hizmet bilgisi alabilirsiniz. Ayrıca web sitemiz üzerinden de alüminyum yapı uygulama ve problemleriniz hakkında hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul'da otomatik kapı tamirinde servise gittiğimiz ilçelere bakarak gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.

Kullanıcı Oyu: 1 / 5

Yıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Evinizde işyerinizde varolan normal yönde açılan pimapen kapınızı sürme sistem olarak değiştiriyoruz.

Öne açılan menteşeli kapılar açıldığında çok geniş alan taradığı için açı genişliğinde bir alanı kullanır. Yer problemi olan günümüz evlerinde oldukça can sıkıcıdır. Otomatik Kapı Tamir Ustası odalarınızda oturma düzeninizi bozmadan kapınızın üzerine ray sistemi monte edilerek sürgülü şekle çevirebiliriz. Rahatca açıp kapatabileceğiniz istediğiniz kadar evinizi havalandırabileceğiniz bu sistem sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır.

Dilerseniz üstten açılım yaparak vasistas şeklinde kullanabilir. Dilerseniz sadece açık konuma getirip rüzgarın perdelerinizi havalandırmadan kapı etrafından evinizi çok kolay havalandırabilirsiniz. Koltugu masayı kanepeyi yerinden oynatmadan kapınızı açabilirsiniz.

Sürgülü kapı dönüştürme işinizi ücretsiz keşif yaparak ölçülendiriyor ve size en uygun aksesuar model ve fiyatı sunuyoruz.

Dilerseniz mevcut kilit sisteminizi değiştirmeden bu işlemi uygulayabiliriz. Bu alanda uzman ve bugüne dek 1000 lerce sürgü montajı yaparak edindiğimiz tecrübemizle sizlere hizmet etmeyi amaçlıyoruz. pimapen surgulu kapi dönusturme talebiniz için iletişim formu veya iletişim telefonlarını kullanarak günün her saati bilgi alabilirsiniz.

Normal bir kapıda başlangıç olarak ölçü ilk adımdır. Kapıyı sürgülü hale çevirebilmek için mevcut kapıya ray montajının mümkün olup olmadığını anlamak için zemin ile kasa çita tırnağı ölçüsü müsait olmalıdır, yoksa bu işi yaptırmayı hiç düşünmeyin.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Bizlere gelen şikayetlerin başında açılıp kapanmayan kapı sistemleridir. Kapanmayan sürgülü kapı sistemli yapılmış camlarınız en çok şikayet alınan konulardan biridir . Bunların sebeplerinden biri taşıma kapasitesinin üzerinde ağırlığı taşımak zorunda kalan sürgü vazifesi gören araba aparatlarıdır. Kaliteli markalar için söylüyoruz en büyük genişlik 140 cm yükseklik ise 220 cm olmalıdır.

Otomatik kapı tmair sektöründe bu konuda kafa karıştırıcı açıklamalar duyuyoruz. Kim ne derse desin birbiri ile ilişkili malzemelerde belirlenen oranlar %20 daha az performans gösterir. İkincisi hatalı imalat ve devamında hatalı montaj, nedeni ise üretici bayiler elemanları ustalaşmadan bu sistemi ürettirdikleri için çok iyi bilmeyen kişiler haliyle yanlış yapacaklardır. Bu da sistemin çalışmasını zorlaştıracaktır. Üzerine volkswogen sürgü sistemi monte edilmiş bir plastik doğrama evinize yanlış şekilde montaj yapılmışsa bunun tamiri çok da kolay olmayacaktır. <

Sürgü kapıyı kapatırken kapıyı bir elinizle kolu tutarken diğer elinizle de kanadı iterek kapanmasına yardımcı olun

Sürgü kapının raylarını temiz tutun 6 ayda bir yağlatın. Böyle yaparak hem kullanım kolaylığı sağlayacak hem de kayar kapının ömrünü uzatmış olacaksınız.

Daha farklı problem ve şikayetlerinizde otomatikkapitamirustası.com telefonlarından bize ulaşırsanız, deneyimli ekiplerimiz size en iyi hizmeti sunacaklardır.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Otomatik kapı mekanizmasında kullanılan aksesuarlar bilgi amaçlı olarak aşağıda listelenmiştir. Zamanla resimleri eklenerek bilgilendirme pekiştirilecektir.

 • Motor
 • İşlemci (Ana Kart)
 • Fotosel gözü (Hareket Senserü)
 • Radar
 • Mekanizma (kit)
 • Kayış
 • Sürgü paten tekerr
 • 1 Adet Emniyet Fotoseli
 • 1 Adet Uzaktan Kumanda
 • 2 Adet Hareketli kanat doğramaları
 • 2 Adet 4+4 lamine cam
 • Adresimiz

  Hürriyet Mah. Kadıoğlu sokak No: 8b Bahçelievler - İstanbul

 • 0534 312 5696
 • info@otomatikkapitamirustasi.com
 • cinarotomatikkapi@gmail.com
 • Whatsap Hattı